Pabernöörist kiige punumise kursus

Pabernöörist kiige punumise kursus on jõukohane igaühele, tulemusena valmib mänguline ja silmapaistev kiik nii lastele kui ka täiskasvanutele. Valmistame igale osalejale saarepuidust kiigeraami, millele kursuse raames punume pabernöörist poolkõva istepinna. Punutise muster on inspireeritud Taani tootedisainerite 1950-ndate loomingust, sest nemad väärtustasid pabernööri vastupidavaid omadusi, kasutades punutisi tooli istepindadena. Kursusepäeva esimeses pooles tutvustame pabernöörist punutiste stiile, kasutusvõimalusi ja omadusi. Seejärel loome kiigeraamile lõimed. Pärast lõunapausi hakkame lõimede vahele tekitama põimitud punutist. Punudes hakkab tekkima juba vilumus ning tegevus muutuma isegi monotoonseks, aga see ongi käsitöö võlu – igapäeva mõtted kaovad ja pea puhkab. 

Materjal: saarepuit, pabernöör, nailonköis riputamiseks
Puidu viimistlus: õlivaha, kaseiinvärv
Mõõtmed: 350 x 50 x 550 mm
Kiige kaalupiirang: 150 kg

Kursuse kestvus on 8 tundi, hind ühele inimesele 100 eurot ja kõik materjalid on hinna sees. Grupi suurus kursusele on kuni 8 inimest.

Kiik Siuhh on mänguline element koju, kontorisse või katusega terrassile, et pakkuda rahulikku kulgemise pausi igapäeva toimetustes. Kiik on käsitsi punutud vastupidavast ja naturaalsest pabernöörist, mis tekitab saarepuidust raami vahele mugava padjandi. Kiik on riputatav nailonköiega ning kõrgus on reguleeritav. Kiike võib kasutada õues katuse all, kuid kõige parem keskkond on siseruumis.

Registreerimine ja lisainfo: mirjam.parnamets@olustveremois.ee

Tutvu õppekavaga

© 2015-2024 Olustvere Mõis. All rights reserved.