Puidukoda

Puidukoda asub endises mõisa härjatallis. Hoone on ehitatud 1841 – 1917 ning seda kasutati mõisa nuumhärgade tallina. Nõukogude ajal kasutati hoonet põllumajandusmasinate ja erinevate materjalide hoiuruumina. 2022.aastal hoone renoveeriti Euroopa Liidu toetusega. Härjatallis asub nüüd puidukoda, kus külastajad saavad osaleda erinevates puidutööga seotud töötubades ning tutvuda ekspositsiooniga vanadest puidutoodetest, esemetest, puiduliikide näidiste ning vanade puutööriistadega.

Puidukoja eesmärk on väärtustada vanu tehnikaid ja käsitööoskusi. Traditsioonilisi võtteid ja tööriistu kasutades luua uusi tooteid, mis sobituksid nii maakoju kui ka modernsesse interjööri. Anda toodetele läbipaistvus, jättes nähtavale tööriista jäljed ning meistri tunnetus. Seeläbi tooted vananeksid väärikalt ja näitaksid oma elu jälgi. Valides hoolikalt naturaalseid materjale ja väärindades neid, vähendame toote keskkondlikku jalajälge.  

Vanu tehnikaid ja töövõtteid tutvustades on meie eesmärgiks, et inimestel oleks huvi neid ise järgi proovida, oma käelist osavust arendada ja õppida uusi oskusi. Töötubade ja koolitussarjade missioon on pakkuda võimalust valmistada naturaalne ja funktsionaalne ese, mida rõõmuga pärandada tulevastele põlvedele. Kõik meie tooted on disainitud põhimõttel, et neid on võimalik kursuse raames õpetada. Tisleriruumi ja tööriistade võimekus on vastu võtta 6-8 inimest, et ühe või kahe päevaga valmistada isikupärane ja vastupidav toode.

 

Puidukojas pakutavad kursused/töötoad:

KAHEPÄEVANE TABURETI VALMISTAMISE KURSUS

 

PABERNÖÖRIST KIIGE PUNUMISE KURSUS 

 

KAHE MATERJALI SÜMBIOOS: KERAAMILINE LUSIKAPESA + PUIDUST LUSIKAS

 

PUIDUST LUSIKA VOOLIMISE TÖÖTUBA

 

NATURAALSE VÄIKEHARJA TÖÖTUBA

 
 

PABERNÖÖRIGA PUNUTUD KUUMAALUSE TÖÖTUBA
 

 

Info tegevuste kohta:

Markus Pärnamets +372 53445862  markus.parnamets@olustveremois.ee

Mirjam Pärnamets +372 53267211  mirjam.parnamets@olustveremois.ee

 
Jälgi puidukoja tegemisi Facebookist ja Instagramist

 

Puidukoda avatud 01.juunist kuni 31.augustini T-L 10.00 - 17.00,
01.septembrist kuni 31.maini E-R 10.00 - 17.00

 

© 2015-2024 Olustvere Mõis. All rights reserved.