Kahe materjali sümbioos: keraamiline lusikapesa + puidust lusikas

Töötuba kus ühendame Olustvere kahe koja tehnikad - võimalus keraamikakojas treida savist lusikapesa ja puidukojas voolida puidust lusikas. Eesmärgiga kätt proovida kahe materjali käsitlemises, tulemuseks äge ja funktsionaalne lusikakomplekt kööki pliidi äärde.

Segad vaikselt koorest kastmekest või tummist hautist, maitsed juba peaaegu hakkavad kokku tulema, vaid veidi veel tahab podiseda. Aga oih! Lusikat pole kuskile panna? Ega saa ju tunde leemekulpi liigutada, vaja hakkida, kurnata, smoorida ja pošeerida. Just sellisteks argisteks hädajuhtumiteks olemegi loonud lusikapesa, kes vapralt puulusikat valvab sel ajal kui teie ülejäänud õhtusööki kokku komponeerite. Ja kui vaja, on lusikas taas kindlas kohas olemas. Laud puhas ja kokk rõõmus.

Töötoa kestvus on 6 tundi, jaotudes:
- 2 tundi keraamikakojas savist lusikapesa treimine, sh sissejuhatus potikedral treimisse ja savi käsitlemisse, proovitööde tegemine ja glasuuri valimine
- lõunapaus ca 45 minutit Olustvere sööklas ja kohvikus
- 3 tundi puidukojas värskest puidust lusika voolimine, sh sissejuhatus värske puidu rakendamise maailma ja käsitööriistade kasutamise ohutus

Valminud esemed saadame teile postiga ca 1 kuu pärast, selleks ajaks on lusikapesad glasuuritud ja põletatud ning puidust lusikad kuivanud ja õlitatud.

Töötoa hind 45 eurot/inimene
Seltskonna suurus kuni 6 inimest

Lisainfo ja registreerimine: mirjam.parnamets@olustveremois.ee

© 2015-2024 Olustvere Mõis. All rights reserved.