Kahepäevane tabureti valmistamise kursus

Kahepäevasel tabureti valmistamise kursusel alustame green woodworking tehnika sissejuhatusest, kus tutvustame vajalikke tööriistasid, vitsajäri tööpinki ning saame ülevaate konstruktsiooni loogikast. Seejärel lõhkame lõhkamiskirve abil värskelt langetatud saare- või jalakapuust detailid. Lõplikud detailid vormime kirve, liimeistri ja liblikhöövli abil. Esimese päeva õhtuks oleme jõudnud puurida avad ning saanud kokku pulkkonstruktsiooni. Teisel päeval vormime tabureti jala otsad ning viimistleme kaseiinvärviga. Lõpetuseks punume pabernöörist istepinna. Värskelt valmistatud taburet peab mõned nädalad kuivama, et saavutada vajalik tappseotiste tugevus.

Materjal: saarepuit, jalakas
Pabernöör: naturaalne toon
Viimistlus: õlivaha, kaseiinvärv
Kursusel valmiva tabureti mõõdud: 
M suurus 490 x 310 x 490 mm

Kursus kestab kaks päeva (kahel järjestikusel või erinevatel nädalatel, kokku ca 16h), hind ühele inimesele 220 eurot ja kõik materjalid on hinna sees.

Grupi suurus kursusele on kuni neli inimest (töötame selle nimel, et varsti saaks vastu võtta kuni 6 inimest).

Taburet Sahin on kerge ja vastupidav iste, mis leiab kasutust esiku pingina, öökapina või lisaistmena köögis. Tabureti kõik puidust detailid on tahulise vormiga, mis on loodud liimeistriga märga puitu töödeldes. Sahin on valmistatud green woodworking meetodil, mis seisneb märja ja väga kuiva detaili ühendamisel tapina, mis ei vaja liimi ega kruve. Valminud väärikatel viisidel, kasutades käsitööriistasid, hoolikalt valides ja langetades puid ning säästes keskkonda. Istepind on käsitsi punutud vastupidavast ja naturaalsest pabernöörist. Saarepuidust konstruktsioon on viimistletud kaseiinvärvi ja vahaõliga.

Registreerimine ja lisainfo: mirjam.parnamets@olustveremois.ee

Tutvu õppekavaga

© 2015-2024 Olustvere Mõis. All rights reserved.