Klaasikoda

Olustvere mõisa viinaköökKlaasikoda  asub endises viinaköögis, mis on ehitatud Paul Ferseni poolt 19. sajandi keskpaiku. Esialgselt toodeti viinaköögis tööstuslikult alkoholi. Nõukogude ajal töötasid majas saun, saeveski ja puidutöökoda. 

2009. aastal viinaköök renoveeriti Norra riigi rahalise toetusega. Praegu asuvad majas klaasi- ja keraamikakoda. Lisaks sellele veel ruumid seminaride ja seltskondlike ürituste tähistamiseks, saun ning näitusesaalid. Püsiekspositsioonis saab näha näitust piirituse ajamise ajaloost ja vana klaasi kollektsiooni.

Klaasikoda avati Olustvere mõisa viinaköögis 2. juunil 2010.

Hetkel töötab klaasikojas kolm professionaalset klaasikunstnikku: Eili Soon, Astra Aavik ja Kaie Vakepea

Olustvere klaasikoja tehnoloogiline baas on Eestis üks parimaid. Valdavalt tegeletakse siin klaasi puhumisega, kuid lisaks sellele on võimalik siin veel praktiseerida mitmeid teisi klaasitehnoloogiaid: külmtöötlust, liivsöövitustehnikat, sulatustehnikaid, teha vitraaže ja mosaiike ning tegeleda klaasimaaliga ja klaashelmeste valmistamisega.

Alates 2014. aasta sügisest õpetatakse Olustveres klaasipuhumist 4. tasme kutseõppena -  klaasipuhuja assistendi eriala.
Olustvere klaasikoda teeb koostööd Viljandi Kultuuriakadeemiaga, Eesti Kunstiakadeemiaga, nii eesti kui ka välismaiste kunstnikega. Korraldatakse koos näitusi, workshope ja performanceid.

Avatud:

September - Mai

E-R 10-17   L,P suletud

Juuni - August

E-L 10-17    P suletud

Info:

+372 437 4380 - klaasikoda

Tegevused: kaie.vakepea@olustveremois.ee - klaasikunstnik Kaie Vakepea

Tellimused: +372 56668127 eili.soon@olustveremois.ee - klaasikunstnik Eili Soon

NB! Tegevused kodades ettetellimisel!

Vaasikese puhumine 20 €  grupi suurus 5-20 inimest. Puhumine toimub ükshaaval ja ühel inimesel kulub aega ca 10 min. Valminud esemed saab kätte alates järgmisest tööpäevast.

Klaasipuhumise lühikursus 55 €  grupi suurus 2-5 inimest. Puhumine toimub ükshaaval ja ühele inimesele kulub aega ca 20 min. Valminud esemed saab kätte alates järgmisest tööpäevast.

© 2015-2022 Olustvere Mõis. All rights reserved.