Klaasikoda

Olustvere mõisa viinaköökKlaasikoda asub endises mõisa viinaköögis, mis valmis aastatel 1864 – 1866 ning oli mõisa ajal  tööstusliku otstarbega, sest viin ja piiritus olid mõisate peamine sissetulekuallikas 19.-20.sajandil ning kogu toodang läks müüki Peterburi turule

2009. aastal viinaköök renoveeriti Norra riigi rahalise toetusega. Praegu asub majas klaasikoda, mis avati 2.juunil 2010.aastal. Klaasikojas saab külastaja osaleda erinevates klaasiga seotud töötubades ettetellimisel. Lisaks sellele on veel ruumid seltskondlike ürituste tähistamiseks, saun ning näitusesaalid vahetatava ekspositsiooniga. Hoones on ka klaasitoodete müügipunkt, võetakse vastu ka tellimusi klaasesemete valmistamiseks. Ekspositsioonis saab näha näitust piirituse ajamise ajaloost ning vana klaasi kollektsiooni.

Klaasikojas töötab kolm professionaalset klaasikunstnikku: Eili Soon, Astra Aavik ja Kaie Vakepea

Olustvere klaasikoja tehnoloogiline baas on Eestis üks parimaid. Valdavalt tegeletakse klaasikuumtöötluse ehk puhumisega, kuid lisaks sellele on võimalik veel praktiseerida mitmeid teisi klaasitehnoloogiaid: külmtöötlust, liivsöövitustehnikat, sulatustehnikaid, teha vitraaže ja mosaiike ning tegeleda klaasimaaliga.

Alates 2014. aasta sügisest õpetatakse Olustveres klaasipuhuja assistente  4. taseme kutseõppes. 

Olustvere klaasikoda teeb koostööd Eesti Kunstiakadeemiaga, nii eesti kui ka välismaiste kunstnikega. Korraldatakse koos näitusi, workshope ja performanceid.

Võimalus kaasa osta kojas valmistatud tooteid.

Mõisakompleksi külastajatel on võimalus ka ise ettetellimisel klaasikojas kätt proovida.

Valmistatakse ka tellimustöid.

 

NB! Tegevused ettetellimisel!

VAASIKESE PUHUMINE

Maksumus ühe inimese kohta  20 eurot  (grupi suurus 5-20 inimest)

 Puhumine toimub ükshaaval ja ühel inimesel kulub aega ca 10 min. Valminud esemed saab kätte alates järgmisest tööpäevast.

 

KLAASIPUHUMISE LÜHIKURSUS

Maksumus grupi kohta  55 eurot ( grupi suurus 2-5 inimest)

Puhumine toimub ükshaaval ja ühele inimesele kulub aega ca 20 min. Valminud esemed saab kätte alates järgmisest tööpäevast.

 

Info tegevuste ja tellimustööde kohta:

Klaasikoda: +372 4374 380, Mõis +372 4374 280

Tegevused: kaie.vakepea@olustveremois.ee - klaasikunstnik Kaie Vakepea

Tellimused: +372 56668127 eili.soon@olustveremois.ee - klaasikunstnik Eili Soon

© 2015-2022 Olustvere Mõis. All rights reserved.