Tekstiilikoda

 
 
 
 

Tekstiilikoda asub kunagises mõisa tööliste majas, mis on ehitatud 19.sajandil.  Seal elasid tähtsamad mõisa töölised. Nt. sepad, meistrid jms. Ka nõukogude ajal on kasutatud hoonet elumajana. 2006.aastal renoveeris Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool hoone oma majandustegevusest laekuvate vahendite eest. Praegu asuvad majas tekstiilkäsitöö õppekava  õppeklassid, viiakse läbi erinevaid tekstiilkäsitööga seotud koolitusi.

Võimalus kaasa osta kojas valmistatud tooteid.

Olustvere mõisa kaevumaja

Tekstiilikojas pakutavad töötoad ettetellimisel:

PAELTE PUNUMISE TÖÖTUBA  

Paelad on kuulunud nii nagu vöödki läbi ajaloo meie esivanemate rõivakomplektide juurde. Selles töötoas õpid selgeks esmased oskused punumisest.

Maksumus ühe inimese kohta 10-15 eurot sõltuvalt töötoa pikkusest (suuremate tööde  ja koolituste puhul hind kokkuleppel)

Kestvus 60 -90 minutit

Sobib nii lastele kui täiskasvanutele.

Grupi suurus max 12 inimest. Punutud paelad saab punuja endale.

Töötoa juhendaja kangakudumise õpetaja, IIda Käsitöökooli ning kangamuuseumi tegevjuht, käsitöömeister, tase 7 kutsetunnistusega Eva-Liisa Kriis

LAPIMAALI TÖÖTUBA

Töötoas "maalitakse" õmblusmasina abiga erinevaid mustreid. esemeid, oksi, puid, lilli, taevast, maad jms. kasutades just sinu enda loovust ning erinevaid riidetükke, niite jms. 

Töötuba juhendab lapitehnika ja õmblusõpetaja Aivi Tamm

Maksumus ühe inimese kohta 35 eurot

Kestvus 4 ak tundi (3 täistundi)

Grupi suurus max 6 inimest

 

Info tegevuste kohta:
Marika Sadeiko +372 5059 304
Mõis: +372 4374 280
e-posti aadressil: marika.shadeiko@olustvere.edu.ee

 

© 2015-2024 Olustvere Mõis. All rights reserved.