Sündmused

Mikrofotode näitus „Peidetud maailm“

06.10.2023 - 31.12.2023
07:30 - 15:30
Tutvustame teile mikrofotograaf Janek Lassi kaasahaaravat näitust "Peidetud maailm", kus igapäevased kemikaalid avanevad uuel ja põneval viisil.
Lass on metallitööstuse sektoris töötav entusiastlik fotograaf, kes kasutab oma vaba aega selleks, et pildistada mikroskoobi abil erinevaid aineid. Tema abstraktsed teosed pakuvad meile ainulaadset vaadet kodusele keemiale, paljastades üllatavaid ja värviküllaseid ilminguid.
Märkimisväärne osa Lassi fookusest on suunatud kemikaalidele, mida me igapäevaselt kasutame, kuid mida ei pruugi kunagi sellisena märgata. C-vitamiin, karbamiid, viinhape, sidrunhape ja paljud teised - need ained paljastavad oma olemuse mikroskoobi all läbi Lassi pilgu. Polariseeritud valgustamise tehnikat kasutades tõstab autor esile ainulaadseid värve, mis avavad meie silmad sellele, mis muidu jääks varjatuks.
Kuigi Lass ei ole elukutseline fotograaf, on ta leidnud oma kutsumuse mikrofotograafia valdkonnas. Ta soetas oma esimese kaamera juba aastal 2011 ja aastate jooksul jäädvustas ta mitmesuguseid teemasid, alates loodusest kuni inimeste ja loomadeni. Kuid 2019. aastal soetas ta endale mikroskoobi ning see muutis tema fotograafiahuvi radikaalselt.
Täna veedab ta suurema osa oma pildistamisajast mikroskoobi taga, avastades selle sügavustesse peitunud maailma.
Mikrofotode näitus „Peidetud maailm“

© 2015-2024 Olustvere Mõis. All rights reserved.