Keraamikakursus "Tee endale ise serviis"

Kas oled mõelnud, et Sinu kodus võiks olla kaunid käsitöönõud, aga pole leidnud päris neid õigeid? Siis tule tee ise! Kursuse jooksul valmib inspireerivas Olustvere klaasi- ja keraamikakojas päris Sinu enda tehtud 24-osaline keraamiline serviis. Eelnev keraamikakogemus pole nõutav. Tule oma kavandiga ja keraamikameister aitab ideed ellu viia!

Kursuse kava:
- Sissejuhatus tehnikatesse, visandite üle vaatamine, tööplaan
- Treimise ABC, glasuuriproovideks väikeste kausside treimine
- Savilehe tehnika ABC, väikeste koogitaldrikute tegemine vormi ja švammi abil
- Tassi treimine
- Kausi tegemine savilehest vormi abil
- Praetaldriku tegemine savilehest, serva treimisega
- Treitud esemete trimmimine, viimistlemine (sangad, dekoor), käsitsi tehtud esemete viimistlemine, dekoor
- Glasuuri valimine, glasuuriproovid
- Glasuurimine, valmisesemete analüüs, lõppviimistlus, pildistamine

Kursus toimub kokku kuuel reedel (22. märtsist - 3. maini 2024).

Kursuse lõpuks valmib 24-osaline nõude komplekt (6 tassi, 6 kaussi, 6 koogitaldrikut, 6 praetaldrikut, lisaks 10 kausikest glasuuriproovidena), mis algusest lõpuni Sinu enda tehtud ja glasuuritud! 

TÄPSEMA ÕPPEKAVA LEIAD SIIT

Kursuse kava:
R 22.03 kl 10–16
Sissejuhatus, visandamine, visandite ülevaatamine, paus, treimise ABC, glasuuriproovide treimine (10tk) glasuuriproovide trimmimine.

R 29.03 kl 10–16
Glasuuriproovide trimmimine, tassi treimine (6tk), paus, savilehe ABC, koogitaldrik vormi ja švammiga (6tk)

R 5.04 kl 10–16 
Tasside trimmimine, sangade liitmine, vajadusel uute tasside treimine, paus, kausi tegemine savilehest vormi abil (6tk)

R 12.04 kl 10–16
Praetaldrikute tegemine savilehest + serva treimine (6tk), paus, glasuurimise ABC, glasuurivalikud, glasuuriproovide glasuurimine. Vajadusel vigade parandus/mõne eseme uuesti tegemine. 

R 26.04 kl 10–16
Glasuuriproovide analüüs, glasuurivalikute tegemine, ettevalmistused glasuurimiseks, esemete glasuurimine, paus, glasuurimise lõpetamine, küsimused-vastused

R 3.05 kl 10–16
Valmis! Esemete analüüs, lõppviimistlus, pildistamine, pakkimine

Kohti on kuni 6 inimesele. Kursuse koguhind 690€, mis sisaldab juhendamist (48 akadeemilist tundi), Olustvere keraamikakoja ruumide, tööriistade ja tehnika kasutust, materjale (savi + glasuur) ning põletusi (kõikide esemete ettepõletus + glasuurpõletus).
Koha kursusel tagab ettemaks 150€.

Vajadusel võimalik võtta lisatasu eest (50€/päev) üks lisapäev järeleaitamiseks või lisaesemete valmistamiseks (lisaesemete korral lisandub ka materjali- ja põletuskulu).

Võimalus maksta mitmes jaos kokkuleppel Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli raamatupidajaga.

Registreerumiseks kirjuta kadri.kunnus@olustveremois.ee

Toimumiskoht Olustvere klaasi- ja keraamikakoda, Tiigi 4, Olustvere, Viljandimaa.

Juhendaja Kadri Kunnus on keraamikaga tegelenud hobikorras üle 10 aasta, elukutselisena viimased 4 aastat. Ta on lõpetanud Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli  Keraamik, tase 4. kutseõpingud ning töötab Olustvere klaasi- ja keraamikakojas meistrina. Oma hinge on Kadri  müünud potikedrale ja enamus tema loomingust valmib just treipingi taga. Intensiivsele treimistööle on hea vaheldus lihtne, kuid efektiivne savilehe tehnika, mida vormidega kombineerides saab edukalt kasutada lauanõude loomiseks. Kadrit inspireeribki enim funktsionaalse keraamika tegemine, ergonoomika, esteetika, vormid ja glasuuride mäng. Kõike seda on ta nüüd valmis edasi andma huvilistele, kes soovivad minna süvitsi ning päris oma nõudekomplekt algusest lõpuni ise valmis teha. 

 

 

© 2015-2024 Olustvere Mõis. All rights reserved.