Puidukoda

Puidukoda asub endises mõisa härjatallis. Hoone on ehitatud 1841 – 1917 ning seda kasutati mõisa nuumhärgade tallina. Nõukogude ajal kasutati hoonet põllumajandusmasinate ja erinevate materjalide hoiuruumina. 2022.aastal hoone renoveeriti Euroopa Liidu toetusega. Seal asub puidukoda, kus külastajad saavad osaleda erinevates puidutööga seotud töötubades ning tutvuda ekspositsiooniga vanadest puidutoodetest, esemetest, puiduliikide näidiste ning vanade puutööriistadega.

Puidukojas pakutavad kursused/töötoad:

PABERNÖÖRIST KIIGE PUNUMISE KURSUS - 8h (kindlasti vähemalt nädal enne ette tellida, kuni 8 inimest)

Olustvere puidukoda kutsub kursusele, kus enda kätega punuda mänguline ja silmapaistev kiik koju või kontorisse. Oleme igale osalejale valmistanud saare puidust kiigeraami, millele punume pabernöörist punutud istepinna. Punutise muster on inspireeritud Taani tootedisainerite 1950-ndate loomingust, sest nemad väärtustasid pabernööri vastupidavaid omadusi, kasutades punutisi tooli istepindadena. Kursusepäeva esimeses pooles tutvustame pabernöörist punutiste stiile, kasutusvõimalusi ja omadusi. Seejärel loome kiigeraamile lõimed. Peale lõunapausi hakkame lõimede vahele tekitama põimitud punutist. Punudes hakkab tekkima juba vilumus ning tegevus muutuma isegi monotoonseks, aga see ongi käsitöö võlu - igapäeva mõtted kaovad ja pea puhkab. Paar tundi veel punumist, kohvipausi ja viimaseid nööri ridu. Ühendame punutud raami riputussüsteemiga ning ongi mugav ja funktsionaalne kiik sinu koju olemas. 

Kursuse hind ühele inimesele on 80 eurot ja kõik materjalid on kursuse hinna sees.

Koolitaja on Mirjam Pärnamets Olustvere Puidukojast, kes on vaimustuses pabernööri võimalustest ja vastupidavusest. Mööblidisaini eriala lõputööna Kõrgemas Kunstikoolis Pallas disainis ta sahverkapi, mille punutud küljed tagavad toiduainete hoiustamiseks ja heade maitseomaduste säilimiseks õhu liikumist ja varju päikese eest. Toote loomise missiooniks oli edasi kanda pabernöörist punutise väärtusi ja selle punumise oskusi läbi reaalse tegevuse ja toote. Sahverkapi tootmine annab rakendust sotsiaalsele innovatsioonile, et teha nähtavaks käsitööd harrastavate inimeste oskused, andes nende tööle rohkem väljundit ning kaasates neid toote valmistamise protsessi. Mirjami sahverkapp pääses Eesti Disaini Auhinnad 2022 teise vooru ning tööd esitleti Disainiöö festivalil.

 

SORGO HARJA VALMISTAMINE - 2h, 20€/in
Looduslikust sorgo kiust väikeharja valmistamise töötuba, kus valmib praktiliseks ese sinu kodu igapäevaellu. Lihtsa ja naturaalse olemusega hari pole lihtsalt hari, vaid annab esteetilist karakterit sisustuselemendina. Kõrreliste sugukonda kuuluv sorgo on tugev ja kergelt painduv kiud, mida õpib iga töötoas osaleja oma käe all lähemalt tundma. Samuti tehakse ülevaade käsiharjade valmistamise stiilidest ja erinevatest kõrreliste kiududest, millest harju tehakse

 
LASTELE PROSSI /MAGNETI MEISTERDAMINE - 1h, 8€/laps (kuni 6. klass)

Puidukojas tutvustame esmalt lastele seal asuvat ekspositsiooniruumi, kus teeme ülevaate Eestis enim levinud tarbepuudest ja tappseotiste näidistest. Mõistatame milliseid seotisi mööbli juures kasutatakse. Samuti teeme põgusa ülevaate vanadest käsitööriistadest. Sealt edasi liigume töökotta ja alustame töötoaga - valmistame puidust prossi või magneti. Meie poolt on tamme puidust prossi toorikud välja lõigatud. Kujundid on inspireeritud Olustvere mõisa elust – lambad, alpakad, mesilased, tammetõrud jpm. Esmalt lapsed lihvivad tooriku siledaks ja kaunistavad looduslike värvidega. Seejärel õlitame eseme ja liimime taha haaknõela või magneti.

 

Info tegevuste kohta: Markus Pärnamets +372 53445862
e-posti markus.parnamets@olustveremois.ee või mirjam.parnamets@olustveremois.ee

Jälgi puidukoja tegemisi Facebookist: https://www.facebook.com/profile.php?id=100089079951838
ja Instagramist: https://www.instagram.com/olustverepuidukoda/

 

Puidukoda avatud 01.juunist kuni 31.augustini T-L 10.00 - 17.00,
01.septembrist kuni 31.maini E-R 10.00 - 17.00

 

© 2015-2022 Olustvere Mõis. All rights reserved.